grums - raw coffee hand scrub + wash
- 1-2 dages levering
- Gratis fragt ved køb over 499,-
- Naturlige materialer
grums - raw coffee hand scrub + wash 120 ml
Dette produkt er et 2 i et produkt, da du både kan bruge det til at scrubbe dine hænder og vaske dem.
Produktet er fremstillet af genanvendte kaffebønner og rene naturlige ingredienser. Scruben giver dig en god og dyb, men mild hud exfoliation, der efterlader din hud ren, blød og velhydreret.
Produktet er vegansk.
Denne scrub og vask indeholder solsikkeolie, glycerin, mandel olie og selvfølgelig kaffebønner der plejer og beskytter din hud.
Scrubben fjerner tørre og døde hudceller og stimulerer blodcirkulationen, der er med til at mindske hudirritation og synlige tegn på rynker samtidig med at den forbedrer huden evne til at optage fugt fra creme eller lotion.
Tuben indeholder 120 ml.
Produktet er godt for tør og normal hud.
Er fri for allergener, parabener, parfume og farvestoffer.
100% vegansk
Brugsvejledning:
Brug scrub 1-2 gange om ugen eller når du ønsker at fjerne en lugt fra dine hænder som der hænger ved.
Påfør en passende mængde scrub på din krop og exfolier blidt. På meget tørre områder kan du efterlade scrubben i et par minutter. Skyl efter med rigeligt tempereret vand.
Undlad at vaske efter med sæbe, da det vil fjerne de plejende ingredienser i scrubben og kan være med til at udtørre din hud.
Fremstillet i Danmark.
Indholdsstoffer:
Producent | grums |
---|